Pozvánka na 19.2. "Smuteční akt za školství" v Praze

CZTube 2685 Videí
46Zobrazení

Smuteční akt za školství a sny našich dětí - My vás pohřbít nenecháme!
Pořádá: Vraťme děti do školy
19.2. 2021 Před Pedagogickou fakultou UK, Magdalény Rettigové 4, Praha 1
od 14 hodin
https://www.facebook.com/events/28509...​
- Přijďte zavzpomínat v pátek 19.2.2021 od 14 hodin před Pedagogickou fakultu UK, Magdalény Rettigové 4, Praha 1, na školy, kroužky a sportovní aktivity, které dnes nemůžeme navštěvovat.
S hlubokým zármutkem sledujeme, jak Vláda ČR pohřbívá naše školství a sny našich dětí. Pojďme se společně sejít k vyjádření smutku nad tím, že na školy, kroužky a sportovní aktivity dnes děti a mládež mohou jen vzpomínat. Symbolicky jejich památku uctíme položením květin u zdi kostela Nejsvětější Trojice v ulici Magdalény Rettigové.
My, rodičové, jsme dle občanského zákoníku zodpovědni za péči o zdraví, tělesný, citový, rozumový a mravní vývoj dítěte a jeho ochranu. Ministerstvo zdravotnictví prostřednictvím svých loutek sedících na MŠMT nám pohřbívají české školství a sny našich dětí zaživa. Od nich pomoc už nečekáme. Je na nás, občanech, abychom otočili tento proud a vzkřísili školství zpět k opravdovému - nikoliv virtuálnímu - životu. My, rodičové, naše děti a jejich naděje nedáme. Vrátíme je zpět do jejich života.
Proto se sejdeme před Pedagogickou fakultou Karlovy Univerzity, místem, kde se připravují budoucí učitelé. A proto se také poté vydáme se svíčkami na Národní třídu k místu, kde byla v roce 89 po více jak 40 letech opět probuzena svoboda a demokracie.
Zveme především ty, kteří chtějí rituálně uzavřít určité období svého života a otevřít se světlejší budoucnosti, žáky, studenty a jejich rodiče.
Nikdy to nevzdáme. My, matky a otcové, jinou možnost nemáme. Jde o budoucnost našich dětí.