„Chřipka měla v Česku 1500 obětí bez mediálního kraválu. Koronavirus jich má přes 200.“ – Jan Mládek

CZTube 2685 Videí
176Zobrazení

Proč dává vláda každému občanovi republiky San Marino dvě roušky zdarma? Budeme podle někdejšího ministra zemědělství, obchodu a průmyslu Jana Mládka (ČSSD) v době rostoucí nezaměstnanosti nadále přijímat agenturní pracovníky ze zahraničí? Ve kterých oblastech z nás dělá – slovy dnešního hosta – Evropská komise „blbce“. A jak vzniká Marshallův plán pro Českou republiku?

Na otázku, jaký dojem na něj dělá dnešní spolupráce ČSSD a hnutí ANO, odpovídá nejprve někdejší ministr Jan Mládek slovy: „To jste nezačala jednoduchou otázkou. Ale co se týče vlády, je to taková dvojsečná situace: My máme zkušenosti z povodní, že prostě starosta, který se řádně stará, tak mu to zpravidla pomohlo k dalšímu znovuzvolení, ovšem pokud se mu něco nepovede, tak mu to mohou rychle voliči spočítat. Takže vláda je dneska ve složité situaci. Pokud se jí něco takzvaně nepovede, tak jí to voliči mohou spočítat poměrně rychle.“

„Musím říct, že přes všechny momenty, kde to působí chaosem, tak to hlavní bylo zvládnuto. Počet mrtvých je dneska někde přes dvě stovky. Takový ten standard, když přijde chřipková epidemie jako v roce 2018, tak bylo v České republice 1 500 obětí. A podotýkám, bylo to bez mediálního kraválu. Všechno, co je pod uvedeným číslem, nevybočuje z normy a povedlo se to zastavit a udržet. Teď ovšem přichází druhá fáze, jelikož to bylo poměrně ekonomicky nákladné. Otázka je, co to všechno udělá s ekonomikou a jak bude fungovat.“ – dodává někdejší ministra Jan Mládek.